W PUŁAPCE MYŚLI

 

"W PUŁAPCE MYŚLI"  -  konkretnie, rzeczowo i bardzo praktycznie, o tym jak wydostać się z pułapki negatywnego myślenia. I chociaż formalnie książka jest demonstracją metody terapeutycznej, to jednak podaje mnóstwo praktycznych rozwiązań jak mierzyć się na co dzień z przeciwnościami losu. Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest akceptacja tego, co nam się przydarza i takie zaangażowanie z naszej strony, które pozwala dostrzegać rzeczy naprawdę ważne i istotne.

 

Takie podejście sprawia, że zamiast skupiać się na złych emocjach i na tym co trudne i bolesne, możemy przekierować naszą uwagę na obszary bardziej konstruktywne. Możemy zacząć  dostrzegać pozytywne strony pozornie negatywnych zdarzeń, upatrywać w nich nowych szans i możliwości, i dokonywać lepszych wyborów. Używając metafory będącej tytułem innej książki, uczymy się "jak z cytryn robić lemoniadę".

 

W ten sposób rozwijamy w sobie niezwykle ważne umiejętności jakimi są SAMOŚWIADOMOŚĆ i SAMOKONTROLA. Te dwa elementy naszej inteligencji emocjonalnej mają  bowiem ogromny wpływ na nasze poczucie własnej wartości,  jakość naszych relacji z innymi ludźmi i rzecz jasna efektywność naszych działań. A kiedy mamy wysokie poczucie własnej wartości, dobre relacje z innymi i nasze działania przynoszą spodziewane lub nawet nadspodziewane efekty, wówczas dobre myśli, a za nimi dobre emocje, pojawiają się same...

 

 

Z życzeniami samych dobrych myśli i jeszcze lepszych emocji, zapraszam na 5-dniowe warsztaty AKADEMIA ROZWOJU OSOBOWEGO - HUMAN EXCELLENCE,  w trakcie których będziemy pracować nad tym jak lepiej zarządzać swoimi emocjami, dbać o dobre relacje z innymi, skuteczniej się komunikować  i stale poprawić jakość swojego życia.

 

Więcej informacji na temat warsztatów znajdziesz tutaj.

 

Do zobaczenia :)

[ blog - pokaż wszystkie wpisy ]
KALENDARZ
Lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
 N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
NEWSLETTER
Zapisz się na nasz NEWSLETTER. Dzięki któremu będziesz na bierząco informowany o najnowszych szkolweniach, wydarzeniach i promocjach.
realizacja: strony internetowe Warszawa