Zakręt to nie koniec drogi, no chyba że nie skręcisz...

Wczoraj wraz ze studentami studiów magisterskich „Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa”  na Akademii Leona Koźmińskiego pracowaliśmy nad prawdziwymi przypadkami z życia 24 letniej firmy jaką jest szkoła English College. Wśród nich pojawiły się takie tematy jak: zalew rynku tanimi kursami oraz korepetycjami, wysyp „cudownych metod”, które niby to uczą kilka razy szybciej, kryzys finansowy z 2008r, zmiany w strukturze rynku itp.

Po krótkiej prezentacji firmy oraz omówieniu największych wyzwań z jakimi musiała się zmierzyć w swojej historii, zadaniem studentów była praca nad rowiązaniami. Czyli jak poradzić sobie w tych konkretnych – trudnych/kryzysowych sytuacjach i wyprowadzić firmę na prostą. Młodzi ludzie, wśród których znaleźli się już praktykujący przedsiębiorcy, bardzo kreatywnie podeszli do tematu, a ich pomysły w ogromnej mierze pokrywały się z zastosowanymi w szkole rozwiązaniami. 
 

3 najważniejsze wnioski jakie płynęły z analizy studium przypadków to przede wszystkim:
1.    W firmie ważne jest myślenie w kategoriach długoterminowych, dzięki czemu możemy zapewnić jej stabilny rozwój i przygotować się na sytuacje kryzysowe (które z pewnością wcześniej czy póżniej nadejdą)
2.    Postrzegana wartość produktu czy usługi (value proposition) ma charakter wieloaspektowy, stąd niezwykle istotna  jest świadomość potrzeb i oczekiwań klientów, partnerów i pracowników firmy 
3.    Ponieważ firmę tworzą ludzie, i to ludzie tworzą wartość dla klienta, inwestowanie w rozwój ich kompetencji, zawodowych i   interpersonalnych jest kluczowe w budowaniu realnej przewagi konkurencyjnej
 

Szczerze mówiąc zazdroszczę ludziom, którzy mając zaledwie dwadzieścia kilka lat  już posiadają tak dużą wiedzę menadżerską i mogą wykorzystywać ją w praktyce.  Cieszy również fakt, że pomimo upływu lat i ogromnego rozwoju technologii, pewne elementy prowadzenia biznesu, szczególnie te dotyczące zarządzania ludźmi w firmie, nadal są aktualne i mogłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami tak znakomitej uczelni biznesowej.
 

Dziękuję Pani dr Renacie Trochimiuk za zaproszenie


Więcej o programie na stronach
Akademii Leona Koźmińskiego
 

[ blog - pokaż wszystkie wpisy ]
KALENDARZ
Luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
 N
00
00
00
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
NEWSLETTER
Zapisz się na nasz NEWSLETTER. Dzięki któremu będziesz na bierząco informowany o najnowszych szkolweniach, wydarzeniach i promocjach.
realizacja: strony internetowe Warszawa