Coaching

Coaching to indywidualna praca nad wyzwaniami życia codziennego. Ma na celu wspieranie oraz inspirowanie osób, które potrzebują lepszych i bardziej efektywnych strategii działania. Poprzez zadawanie dobrych, mądrych pytań pomagamy klientowi odkrywać na nowo swój potencjał i w ten sposób tworzyć przestrzeń na nowe możliwości. Rolą coacha jest kreowanie kontekstu, w którym klient odkrywa w sobie potencjał i nabywa nowe umiejętności, dzięki którym potrafi zbudować silną motywację do działania.


Jedna sesja coaching'owa trwa zwykle 90 min


7 najczęściej poruszanych tematów w trakcie sesji coaching'owych to:

Coaching Życiowy
To wszelkie tematy, które krążą po orbicie życia poza pracą tj. dom, rodzina, znajomi, hobby oraz wpływu jaki ma na nie nasze życie zawodowe. W trakcie sesji coachingowych staramy się odpowiedzieć sobie na pytanie jak pogodzić różne role życiowe w których występujemy na co dzień i zachować odpowiedni balans pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym.

Coaching Rodzicielski
Bycie rodzicem to ogromna odpowiedzialność. Bycie dobrym rodzicem to wielka rzecz i prawdziwa sztuka. Każdy z nas, kto wychowuje dzieci wie, jak trudne wybory i decyzje należy podejmować niemal każdego dnia, tak, aby były one z pożytkiem dla dziecka i jego przyszłości. Coaching rodzicielski pozwala odpowiedzieć sobie na wiele nurtujących pytań i stworzyć przestrzeń do lepszych relacji z dziećmi, lepszego rozumienia wzajemnych potrzeb oraz lepszego rozumienia swojej roli jako rodzica.

Coaching Biznesowy
To szeroko pojęty coaching związany z efektywnym zarządzaniem projektami, procesami oraz relacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi w firmie. Pozwala odkrywać i rozwijać potencjał ludzi firmy na różnych stanowiskach, polepszać współpracę w zespołach, optymalizować procesy i zwiększać efektywność pracy. Pozwala również budować lepsze relacje z dostawcami, klientami i kontrahentami, a tym samym wpływa na trwały i stabilny rozwój całej firmy.

Executive Coaching
Coaching dla prezesów, menadżerów i dyrektorów wyższego szczebla w firmach i instytucjach publicznych. Celem Executive coaching jest podniesienie efektywności w zarządzaniu organizacją, usprawnieniu procesów decyzyjnych oraz rozwój umiejętności przywódczych.

 
Coaching Sportowca
Celem Coachingu sportowego jest wzrost osiągnięć zawodników i trenerów w różnych dziedzinach sportu. Sportowcy mają zwykle zapewnione znakomite warunki do treningu, są szkoleni przez wybitnych fachowców w swoich dyscyplinach wspieranych przez profesjonalnych doradców. A jednak bardzo często brakuje im przysłowiowej kropki nad "i", aby wypłynąć na szerokie wody i osiągnąć spektakularny sukces. Klucz do sukcesu najczęściej tkwi nie w umiejętnościach fizycznych, ale bardziej umiejętnościach na poziomie mentalnym i emocjonalnym, które to staramy się aktywować i rozwijać w trakcie indywidualnych sesji coaching'owych.

 

Coaching Trenera

Trenerzy, choć sami odnosili niejednokrotnie spektakularne sukcesy, nie zawsze są w stanie  przełożyć swoje sukcesy na sukcesy swoich podopiecznych. Najprawdopodobniej dlatego, że bardzo różnią się od nich mentalnie i nie potrafią dotrzeć do świadomości swoich zawodników. Dlatego główny cel coachingu dla trenerów to sztuka komunikacji i umiejętność wywierania wpływu na mentalność zawodników, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał.

NAJBLIŻSZE SZKOLENIA
NEWSLETTER
Zapisz się na nasz NEWSLETTER. Dzięki któremu będziesz na bierząco informowany o najnowszych szkolweniach, wydarzeniach i promocjach.
realizacja: strony internetowe Warszawa